dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Wyprawka dla psa

Dodano: 03.02.2014 | Odsłon: 1991 |
Ocena:
4.3/5 (3 Głosów ocen)
Wyprawka dla psa
Maty do zachowania czystości po szczeniaku, kuwety, legowiska, szelki oraz smycz z obrożą... To jedynie czubek góry lodowej akcesoriów jakie powinien posiadać nowo zakupiony szczeniak. Jakich rzeczy nie powinno zabraknąć w Twoim d

Maty do zachowania czystości po szczeniaku, kuwety, legowiska, szelki oraz smycz z obrożą... To jedynie czubek góry lodowej akcesoriów jakie powinien posiadać nowo zakupiony szczeniak. Jakich rzeczy nie powinno zabraknąć w Twoim domu czekając na nowego, czworonożnego członka rodziny dowiesz się z poniższego artykułu. Dzielimy się z Wami informacjami jakie praktyczne akcesoria powinny się znaleźć w Twoim koszyku.

Zakup nowych datków dla szczeniaka jest nie lada wyzwaniem, bowiem już na samym starcie musimy podjąć decyzję co będzie niezbędne dla naszego pupila a co jest tylko fanaberią producentów akcesoriów dla psów. Pierwsze kroki powinniśmy skierować do dobrze wyposażonego stacjonarnego sklepu zoologicznego, bowiem tylko tak możemy otrzymać niezbędne informacje o wybranych przez nas dodatkach. Profesjonalnie wyszkolona obsługa sklepu z pewnością doradzi które z produktów są dobrej jakości oraz które z nich powinniśmy kupić. Oczywiście o ile zakup karmy dla psa stawiany jest na pierwszym miejscu to jednaj wybór pozostałych rzeczy może przysporzyć nam sporo kłopotów, dlatego mamy nadzieję, że nasze sugestie przyczynią się do tego,że zakupiona przez Państwa wyprawka dla psa sprawdzi się w stu procentach.

Legowisko dla szczeniaka

Akcesoria dla szczeniąt powinny cechować się kilkoma bardzo ważnymi rzeczami. Przede wszystkim posłanie dla psa powinno być bardzo bezpieczne, czyli nie powinno mieć wystających elementów lub takich, które szczeniak może odgryźć. Psy w tym wieku bardzo często szukają czegoś do gryzienia, bowiem wypadają im mleczne zęby oraz mają podrażnione dziąsła. Gładkie powierzchnie legowiska uniemożliwią naszemu pupilowi jego dewastację. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest utrzymanie posłania w nienagannej czystości.  Pomoże nam w tym wyjmowana poduszka oraz łatwo zmywalne materiały z jakich powinno być uszyte legowisko dla psa. Oczywiście najważniejsza z tego wszystkiego jest wygoda psa, bowiem za duże lub za małe posłanie może poskutkować tym, że nas pupil przestanie w nim sypiać.

Miska dla szczeniaka

Kolejną niezbędną rzeczą, jaką powinien posiąść szczeniak w pierwszych dniach pobytu u nas jest miska a nawet dwie. Jedna powinna być przeznaczona na wodę natomiast druga na sucha karmę. Polecamy Państwu wybór misek z podgumowanym dnem, bowiem podczas picia wody lub jedzenia karmy miska w ogóle nie będzie się ślizgała po podłożu, dzięki czemu pies nie wyleje z niej wody. Odradzamy zakup plastikowych misek bowiem większość z nich nie spełnia w ogóle wymogów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są miski metalowe lub ceramiczne.  Ostatnio bardzo modne stają się również miski z automatycznym karmnikiem – nastawia się w nich godziny o których nasz pies powinien dostać pokarm.

Do nauki czystości

Prawiek każdy z nas borykał się z nauka czystości szczeniaka podczas pierwszych tygodni a nawet miesięcy pobytu w naszym domu. Dzięki pomysłowości niektórych z producentów akcesoriów dla psów ten problem został znakomicie rozwiązany.  Produkują oni maty, pieluchy oraz majtki dla psów. Pewnie od razu nasuwa się Wam pytanie jak to działa ? Wewnątrz każdego z wymienionych akcesoriów wypełniony jest wysoko chłonną włóknina celulozową dzięki czemu rozkładając matę na podłodze mamy pewność że nasz pies jej nie przemoczy niszcząc nam wspaniały parkiet w salonie. Owe maty nasączane są również specjalnymi olejkami, które przywabiają psa. Kolejnym opisywanym dodatkiem są majtki dla psa. Ubieramy je wówczas kiedy to nasz pupil nie jest w stanie wytrzymać nawet godziny bez posikiwania – zdarza się to szczególnie psom, które znaczą teren. Majtki ubieramy oczywiście tylko w szczególnych przypadkach.

Zabawki dla psa

Rodzimi producenci oferują nam bardzo szeroki wachlarz zabawek, które umilą życie naszego psa. Oczywiście na pierwsze dni pobytu w naszym domu powinniśmy kupić kilka zabawek przeznaczonych do gryzienia. Najlepszym rozwiązaniem są zabawki piszczące, ponieważ wzbudzają one zainteresowanie naszego pupila a tym samym nie zacznie on podgryzać nam kapci lub co gorsze – rogów drogocennych mebli lub tapety. Jeżeli mamy zamiar zostawić naszego pupila samego w domu na kilka godzin to warto zostawić przy nim sprasowaną kość z suszonej cielęcej skóry. Tego typu zabawka zabsorbuje uwagę psa przez bardzo długi czas i powstrzyma go przed wyciem lub piszczeniem.

Pora na spacer z psem

Krótkie spacery ze szczeniakiem to bardzo ważny element codziennego bytu psa. Już od wieku szczenięcego uczmy swojego psa aby załatwiał wszystkie swoje potrzeby fizjologiczne na dworze. Dzięki spacerom nasz pies zażywa również niezbędnego ruchu oraz poznaje całkiem nowe zapachy oraz otoczenie. Aby każdy spacer ze szczeniakiem był bezpieczny powinniśmy tuz przed wyjściem na dwór ubierać mu obrożę oraz zapinać smycz. Kupując smycz dla szczeniaka warto wybrać tę o nieco większym zasięgu. Również obroża powinna być regulowana, bowiem z biegiem czasu nasz pupil będzie przybierał na wadze o obwód jego szyi powiększy się nieco. Ważne jest aby pierwsza obroża posiadała miękkie u wygodne podszycie które nie będzie uwierać psa ani wycierać jego sierści na szyi.

Komentarze
0