dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Oceniamy foteliki samochodowe dla psów

Dodano: 07.09.2016 | Odsłon: 2127 |
Ocena:
4.0/5 (4 Głosów ocen)
Oceniamy foteliki samochodowe dla psów
Podróż z psem to dla wielu z nas ogromna przyjemność jednak aby była ona w pełni bezpieczna i komfortowa nie tylko dla nas ale również i naszego psa powinniśmy zadbać o kilka szczegółów.

Podróż z psem to dla wielu z nas ogromna przyjemność jednak aby była ona w pełni bezpieczna i komfortowa nie tylko dla nas ale również i naszego psa powinniśmy zadbać o kilka szczegółów. Obecnie rynek zoologiczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom którzy na co dzień transportują swoje czworonogi samochodem stąd też w ofercie wielu sklepów możemy kupić akcesoria które sprawią że przejazd psa samochodem będzie wygodny i mniej stresujący. Sprzedawcy proponują swoim klientom różnego rodzaju maty do przewozu psów w bagażniku lub na tylnej kanapie samochodu jednak hitem ostatnich miesięcy stają się specjalne foteliki dzięki którym poprawia się bezpieczeństwo nie tylko psa ale również samego kierowcy.
Fotelik samochodowy dla psa oprócz swojej podstawowej funkcji pełni również funkcję szkoleniową. Dzięki niemu pupil który stale transportowany jest samochodem jest bardziej odprężony i spokojniejszy. Jednym słowem fotelik jest jego azylem w którym może się zrelaksować. Taka sytuacja również pozytywnie wpływa na osobę kierującą samochodem gdyż właściciel psa nie musi co chwilę spoglądać na swojego pupila po to aby sprawdzić czy wszystko jest u niego w porządku – tym samym nie wykonuje on żadnych niepotrzebnych ruchów uniemożliwiających bezpieczną jazdę samochodem.

Obecnie rynek zoologiczny oferuje nam pełną gamę fotelików samochodowych dlatego postanowiliśmy specjalnie  dla Państwa przetestować kilka z nich. Nasza ocena skupiać się będzie przede wszystkim na ich bezpieczeństwie a także wygodzie psa. Na pierwszy rzut postanowiliśmy wybrać produkt marki PupSaver która od lat wiedzie prym w produkcji fotelików dla czworonogów.

fotelik samochodowy dla psa pupsaver

Ten amerykański producent psich akcesoriów zadbał o to aby jego produkt był nie tylko ładny ale przede wszystkim bezpieczny. W komplecie z fotelikiem otrzymują Państwo specjalne szelki (uprząż) które mocuje się do fotelika dzięki czemu pupil przez całą podróż autem pozostaje w jednym miejscu. Sam fotelik mocowany jest do kanapy samochodu za pomocą pasów bezpieczeństwa tak więc nawet ostre hamowanie pojazdu nie jest w stanie poruszyć go z miejsca. Naszym zdaniem jest to naprawdę bardzo wysokiej jakości produkt który powinien zadowolić każdego właściciela małego czworonoga. Pewną bolączką jest jednak dostępność tego fotelika na polskim rynku gdyż żaden ze sklepów zoologicznych nie podjął się do tej pory sprowadzenia go na swoje półki. Przypuszczamy że jest to spowodowane ceną tego produktu gdyż najtańszy fotelik tej firmy kosztuje około 170 dolarów czyli około 670 PLN a należy do tego jeszcze doliczyć koszty transportu do Polski.

Kolejnym produktem jaki przyszło nam oceniać jest fotelik marki Trixie

fotelik samochodowy dla psa zoolux

Ten produkt nieco różni się formą od swojego poprzednika. Przede wszystkim ścianki boczne fotelika są nie co cieńsze co automatycznie wpływa na jego odkształcanie się. Nawet niezbyt mocny nacisk na fotelik powoduje jego odkształcanie się co z kolei powoduje dyskomfort podróżowania pupila. Zaletą jest jednak duża przestrzeń przez którą swobodnie może przepływać powietrze. Fotelik standardowo wyposażony został w krótką smycz do której mocuje się szelki lub obrożę jednak w standardowym wyposażeniu nie są one dodawane. Miejsce w którym wypoczywa pies (a dokładniej mówiąc podłoga) wyłożone zostało specjalną matą dzięki której pies może swobodnie się położyć. Sama mata jest łatwa do wyciągnięcia dzięki czemu utrzymanie w czystości całego fotelika jest naprawdę łatwe i bezproblemowe. Cena również nie zaskakuje i według nas jest ona do przyjęcia – 170 PLN –Oczywiście co się zaś tyczy samej formy fotelika to nie chcielibyśmy wyrażać swojego zdania gdyż jak wiadomo – każdy klient ma własny gust i upodobania :)

Komentarze
0