dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Obroża dla psa z gps

Dodano: 11.01.2014 | Odsłon: 2585 |
Ocena:
2.5/5 (4 Głosów ocen)
Obroża dla psa z gps
Masz psa który prawie codziennie ucieka Ci z domu? Mamy na to sposób – zobacz nową obrożę dla psa z systemem GPS!

W branży zoologicznej można zauważyć jak z dnia na dzień wkraczają do sklepów zoologicznych coraz to nowocześniejsze technologie których zadaniem jest ułatwienie naszej komunikacji z psem. Błyskawicznie powstają innowacyjne produkty które wręcz naszpikowane są elektroniką – a wszystko to po to aby coraz lepiej zrozumieć naszego pupila. Branża elektroniczna bardzo doceniła walory tej gałęzi rynku dlatego obecnie możemy się cieszyć takimi produktami jak elektroniczne karmidełka, specjalne bieżnie a nawet legowiskami które mają podgrzewaną poduszkę która włącza się o określonych (zaprogramowanych wcześniej) godzinach. Największym hitem ostatnich miesięcy jest specjalna obroża dla psa w której zainstalowany został nadajnik GPS. 

Obroża dla psa z GPS

Jak wiadomo psy towarzyszą człowiekowi od wieków i zawsze służyły mu wiernie,  nawet z narażeniem swojego życia - wykorzystywane były zawsze do polowań oraz ochrony przed niebezpiecznymi drapieżnikami. Również i teraz są one niezastąpione podczas tropienia zwierzyny leśnej.  To właśnie dla nich marka DogTagg  przygotowała specjalną obrożę w którą wbudowany został moduł GPS dzięki której bardzo łatwo można zlokalizować nie tylko psa ale i również uciekająca przed nim zwierzynę.

Obroża dla psa z GPS marki DogTagg

obroża dla psa z GPS Tagg

Ten niepozorny produkt zawiera w sobie specjalny nadajnik który nieustannie wysyła sygnał do satelitów rozmieszczonych w rożnych miejscach kosmosu za pomocą którego jesteśmy w stanie bardzo szybko namierzyć swojego czworonoga nawet jeśli by ten przewędrował kilka tysięcy kilometrów. W środku obroży oprócz nadajnika GPS znajduje się niewielka bateria która może być ładowana zarówno przez ładowarkę sieciową jak i energię przetwarzaną bezpośrednio z energii słonecznej.  Dzięki dwóm niezależnym źródłom zasilania obroża dla psa może pracować nieustannie przez kilka a nawet kilkanaście tygodni wysyłając nieustannie swój sygnał GPS. 

Cała obroża wykonana została z bardzo wytrzymałych i niezwykle miękkich tworzyw dzięki czemu  pupil w żadnym stopniu nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas jej noszenia. Warto również dodać że obroża dla psa z GPS marki DogTagg jest całkowicie wodoodporna co ma bardzo duże znaczenie jeżeli na przykład nasz pies wskoczy nam do wody w pogoni za uciekającą nam zwierzyną.

Odbiornik GPS posiada pięciocalowy wyświetlacz na którym widoczne są trzy podstawowe parametry. Pierwszym z nich jest odległość jaka dzieli nas od zagubionego psa, drugim bardzo ważnym elementem jest kierunek w jakim powinniśmy podążać oraz trzecim przybliżony czas w którym spotkamy się z naszą zgubą. Dodatkowo, za niewielka opłatą możemy otrzymać od producenta specjalną aplikację którą instalujemy na komórce z systemem Android na której możemy śledzić naszego psa za pomocą Map Google.  Dzięki nim możemy idealnie rozpoznać teren w którym znajduje się obecnie nasz pies oraz zaplanować możliwie najłatwiejszą trasę by spotkać się z naszym psem.Obroża dla psa z GPS marki DogTagg to koszt około 300 dolarów, jednak naprawdę warto ją kupić.

Komentarze
1

konieczna_o
~konieczna_o @dodał: 12.01.2014 : 16:41
Fajna sprawa z tą lokalizacją psa. Słyszałam również że są takie systemy które umożliwiają lokalizację psa przez telefon komórkowy. Dostaje się wówczas powiadomienie SMS z aktualnymi współrzędnymi psa - też ciekawa rzecz :)