dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Najmniejszy pies świata

Dodano: 11.01.2014 | Odsłon: 21286 |
Ocena:
4.5/5 (33 Głosów ocen)
Najmniejszy pies świata
Chcesz wiedzieć jak wygląda najmniejszy pies świata i jakiej jest rasy? My mamy jego zdjęcia!

Co roku odbywa się niemal batalia nad tym kogo pies jest najmniejszy na świecie. Według księgi rekordów Guinessa najmniejszym psem świata jest obecnie maltańczyk który ma dokładnie 9,5 cm wysokości a jego waga waha się w granicach 19-21 gramów.  Mimo swoich niepozornych gabarytów ta niewielka psinka ma bardzo duży apetyt, jednak z wiadomych przyczyn pokarm dostaje regularnie co dwie godziny w specjalnym zakraplaczu do oczu. Kilku lekarzy weterynarii potwierdziło już jej właściwy rozwój co z pewnością będzie miało wpływ na ewentualne pojawienie się większej liczby małych czworonogów w przyszłości.

Jak przystało na najmniejszą celebrytkę świata mała maltanka prawie zawsze noszona jest na rękach przez właściciela z uwagi na fakt, że przez nieuwagę mogłaby być rozdeptana.

Na powyższym zdjęciu wprawdzie widać jak obecnie wygląda najmniejszy pies świata jednak pamiętajmy ze szata u maltańczyka zawsze jest bardzo bogata, tak więc realnie ten piesek jest prawie o połowę mniejszy!

Ktoś by pewnie powiedział że to zabaweczka a nie pies, jednak nam przypadł on bardzo go gustu :) Ciekawe jakie Państwo mają opinie na temat tego psa. Czekamy na Wasze komentarze!

Komentarze
1

konieczna_o
~konieczna_o @dodał: 12.01.2014 : 16:43
To mój ukochany piesek :) jak ja bym chciała go mieć - po prostu jest śliczniutki!