dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Najczęściej kupowane rasy psów - ranking

Dodano: 20.02.2017 | Odsłon: 1930 |
Ocena:
3.7/5 (7 Głosów ocen)
Najczęściej kupowane rasy psów - ranking
Popyt na daną rasę psów nieustannie zmienia się jak w kalejdoskopie. Wystarczy że w tv pojawi się jakiś topowy serial w którym występuje dana rasa psów a po niedługim okresie czasu dokładnie te psy stają się najbardzie

Popyt na daną rasę psów nieustannie zmienia się jak w kalejdoskopie. Wystarczy że w tv pojawi się jakiś topowy serial w którym występuje dana rasa psów a po niedługim okresie czasu dokładnie te psy stają się najbardziej poszukiwane na rynku. Przykładem może być film pt. "Chihuahua z Beverly Hills" gdzie trzecioplanową rolę grał jeden z najmniejszych psów świata. Oczywiście nie jest to głownym wyznacznikiem jednak wygląd psa oraz jego cechy charakteru brane są zawsze pod uwagę. Na samym końcu nabywca psa zwraca uwagę na koszty utrzymania pupila a przecież ten czynnik naszym zdaniem powinien być zaliczany jako pierwszorzędny.

Nasz ranking psów zaczynamy od miejsca dwudziestego czyli od niewielkiego czworonoga zaliczanego do grupy psów do towarzystwa a jest nim nik inny jak MOPS

mops

Mops jest bardzo pogodnym i niemal pozbawionym agresji psem który nie sprawia żadnych problemów wychowawczych. Dzięki swym niewielkim rozmiarom wybierany jest przede wszystkim przez osoby mieszkające małometrażowych mieszkaniach. Mops potrzebuje bliskiego kontaktu ze swoim właścicielem przez co jest tak bardzo lubiany przez wielu z nas. Intrygującą wadą tego pieska jest bardzo krótka przegroda nosowa przez co mops często chrapie, chrząka i sapie co nie jest zbytnio lubiane przez ludzi nerwowych.

Miejsce dziewiętnaste należy się chińskiemu grzywaczowi który skradł serca osobom mającym zamiłowanie do psów o niepowtarzalnym wyglądzie. Jako jedyny pies na ściecie nie posiada on owłosienia (sierśći) a jeżeli ją już ma to naprawdę znikomą ilość. Tak samo jak mops również i ten wspaniały czworonóg zaliczany jest do grupy psów do towarzystwa. Co ciekawe istnieją dwie odmiany tej razy - widoczna na zdjęciach bez sierści / naga oraz z sierścią - nazywana jako Powder Puff. Nie trudno się jednak domyślić jaka odmiana jest najbardziej poszukiwana przez miłośników tej rasy.  

chiński grzywacz

Na miejscu osiemnastym w naszym rankingu uplasował się owczarek środkowoazjatycki. Pies tej rasy jest bardzo mocno zbudowany dlatego już w dziewiętnastym wieku najczęściej używany był do obrony przed niedzwiedziami lub inną dziką zwierzyną. Pies tej rasy niezbyt chętnie współpracuje z ludżmi dlatego osoba która decyduje się na zakup tego psa powinna mieć sporą wiedzę o jego wychowaniu ponieważ jego złe prowadzenie może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Nie mniej jednak w Polsce jest spora grupa osób które nie wyobraża sobie życia bez psa właśnie tej rasy.

owczarek środkowoazjatycki

Na siedemnastej pozycji uplasował się bulterier. To również bardzo mocno zbudowany pies jednak o nieco mniejszych gabarytach niż owczarek środkowoazjatycki. Jego charakterystyczna jajowata głowa zdecydowanie wyróżnia go spośród pozostałych ras pśów. Charakter tego czworonoga jest zrównoważony a jego temperament zaliczyć należy jako umiarkowany. W wychowaniu wymaga stanowczości i ogromnej konsekwencji. Wbrew pozorom psy rasy bulterier są zdecydowanie łagodniejsze niż powszechnie się o nich sądzi jednak aby były posłuszne i dobrze ułorzone potrzebują dobrego, konsekwentnego i bardzo doświadczonego szkoleniowca. Niestety ta rasa obrosła mitami dlatego większość osób uważa tą rasę jako szczególnie niebezpieczną dla ludzi jednak nie jest to wcale prawda. Ułożony bulterier to pies rodzinny, przyjazny i zawsze pogodny.

bulterier
Szesnaste miejsce zasłużenie należy do psa rasy rottweiler. Ten uroczy i silnie zbudowany pies posiada bardzo mocny charakter który od szczeniaka powinien być prowadzony przez osobę znającą się na rzeczy. Jego Siła i odwaga powodują żeta rasa psów nie nadaje się dla każdego. Jego sporych rozmiarów sylwetka oraz silna muskulatura sprawiają że nie każdy jest sobie z nim poradzić podczas spacerów. Rottweiler ma silny instynkt pilnowania i obrony, ale nie szczeka bez potrzeby dlatego najczęściej wykorzystywany jest jako pies stróżujący w domach lub firmach z dużym areałem do pilnowania.

rottweiler

 

Piętnastkę zasłużenie otrzymuje golden retriever który swoją osobowością i podejściem do dzieci uważany jest przez wszystkich jako chodzące dobro i słodycz na czterech łapach. Faktycznie jest to bardzo spokojny i niezwykle wesoy pies który potrzebuje wiele miłości oraz bliskiego kontaktu z człowiekiem. To niezastąpiony przyjaciel dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku który zawsze wybacza różnego rodzaju "potknięcia" z ich strony. Pamiętajmy jednak że golden retriever potrzebuje sporej dawki świeżego powietrza dlatego a także uwielbia wodę - Prawdziwy golden wykorzysta każdą okazję do kąpieli, niekoniecznie tej w wannie... Kąpiele także te błotne, nie są mu obce.

golden retriever

Na czternastym miejscu uplasował się majestatyczny dog niemiecki

dog niemiecki

Komentarze
0