dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Maltańczyki - psy do towarzystwa

Dodano: 11.01.2014 | Odsłon: 10093 |
Ocena:
2.9/5 (8 Głosów ocen)
Maltańczyki - psy do towarzystwa
Piękne, dostojne i nad wyraz mądre czyli wszystko o psach rasy maltańczyk. Zobacz najładniejsze psy do towarzystwa.

Korzenie tej rasy psów wywodzą się z wyspy  wyspy Meledy znajdującej się na Morzu Śródziemnym którą mylnie uznawano za Maltę – stąd też ich potoczna nazwa. Uznawane są za jedną z najstarszych ras psów jednak jej dokładne powstanie nie jest nikomu znane. Wiadomo jedynie tyle że maltańczyki były już znane w Egipcie oraz Grecji gdzie nie raz były uwieczniane na rycinach oraz gzymsach antycznych budynków.

Obecnie maltańczyki zostały zaszeregowane do grupy psów do towarzystwa co świadczy o tym że te psy są bardzo miłe i łatwe do ułożenia. Uwielbiają zabawę oraz dużą dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Wbrew swojemu niepozornemu wyglądowi maltańczyki są psami bardzo żywiołowymi oraz chętnymi do zabawy. Bez problemów nadają się do udziału w agility oraz wielu innych sportach w których biorą udział psy. Łatwo uczą się różnych komend oraz sztuczek dzięki czemu łatwo zyskują sobie miłośników. Oprócz ich wysoko ocenianych cech charakteru psy tej rasy mogą poszczycić się niespotykanym wyglądem. Ich największym atutem są długie, sięgające aż do ziemi włosy koloru białego. Ich pielęgnacja jest bardzo trudna i aby wyhodować tak piękną szatę należy zapuszczać włosy psu przez około dwóch lat. Ze względów na szybkie przetłuszczanie się włosa oraz jego odbarwianie (najczęściej na żółty kolor)  maltańczyka należy kąpać przynajmniej raz w tygodniu stosując do tego celów specjalistyczny szampon oraz odżywkę. Aby zachować w odpowiedniej kondycji włos maltańczyka należy zawijać go w specjalne papiloty które zabezpieczają sierść przed utratą wilgoci oraz kołtunieniem się.

Psy tej rasy żyją nad podziw bardzo długo, bowiem średnia długość życia psa tej rasy wynosi piętnaście lat co jest rzeczą rzadko spotykaną wśród czworonogów zaliczanych do ras małych oraz średnich. Podstawową wadą maltańczyka jest podatność na różnego rodzaju schorzenia jamy ustnej, szczególnie chodzi nam tutaj o odkładanie się sporej warstwy płytki nazębnej która jest częsta przyczyną wypadania zębów u psów  które mają dopiero po kilka lat.

Cena maltańczyka

Obecnie cena psa z rodowodem waha się w granicach od dwóch do czterech tysięcy złotych i jest ona uzależniona od indywidualnych cech danego egzemplarza. Warto więc przed jego zakupem dokładnie przeanalizować z jakiej hodowli pochodzi maltańczyk oraz zapoznać się z jego drzewem genealogicznym. 

Poniżej prezentujemy zdjęcie dobrze rokującego szczeniaka rasy maltańczyk

maltańczyk

Komentarze
0