dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Dobre karmy dla psów

Dodano: 03.02.2014 | Odsłon: 2389 |
Ocena:
2.4/5 (5 Głosów ocen)
Dobre karmy dla psów
Mimo że z roku na rok przybywa producentów psiej karmy którzy oferują coraz szerszą ofertę tych artykułów jednak nie wszyscy posiadacze psów dobierają ją właściwie. Są bowiem karmy dostosowane do danej rasy ps

Mimo że z roku na rok przybywa producentów psiej karmy którzy oferują coraz szerszą ofertę tych artykułów jednak nie wszyscy posiadacze psów dobierają ją właściwie. Są bowiem karmy dostosowane do danej rasy psów oraz ich wieku.  Ich właściwy dobór to jeden z ważniejszych atutów zdrowia i życia naszego psa.

Zapotrzebowanie  w wartości odżywcze psów dorosłych zdecydowanie różnią się od tych jakie potrzebują szczenięta, dlatego sucha karma musi być właściwie dobrana do budowy oraz wieku pupila. Dzięki idealnie dobranym składnikom nasz pies będzie dostawał optymalną dawkę witamin oraz pozostałych składników, tak bardzo mu potrzebnych do prawidłowego rozwoju oraz codziennego funkcjonowania.

Żywienie psa

Do najlepszych firm produkujących suchą karmę dla psów zaliczyć można następujące marki:

  • Royal Canin
  • Bosch
  • Brit
  • Belcando
  • Josera
  • Eukanuba
  • Acana
  • Mera Dog

To właśnie wśród powyżej wymienionych znaleźć możemy karmy dla psów dorosłych, dostosowanych do każdej rasy oraz wielkości psa. Oferują oni również karmę dla psów o wrażliwym przewodzie pokarmowym oraz alergików. Dobrze zbilansowana sucha karma powinna zawierać odpowiednią ilość kalorii, ponieważ każdy z naszych czworonożnych przyjaciół posiada swoje indywidualne potrzeby. Trudno jest bowiem przyrównać jamnika do terriera, bowiem ten ostatni potrzebuje większej dawki kalorii ponieważ jest nieco ruchliwszym psem. Karmy wytwarzane dla psów dorosłych w swoim składzie mają L-karnityę która ułatwia transport tłuszczów oraz w znaczny sposób sprzyja ich utlenianiu się z organizmu pupila. To właśnie dzięki niej organizm psa może w znacznym stopniu może utrzymać właściwą masę mięśniową.

Sucha karma to wygoda

Właściciele wszystkich sklepów zoologicznych bardzo ochoczo eksponują suche karmy dla psów w swoich punktach bowiem te cieszą się ogromnym powodzeniem wśród właścicieli czworonogów. Z badań jakie przeprowadzane są corocznie przez firmy produkujące karmy dla psów wynika że sprzedaż suchej karmy to około 80 procent ogólnej sprzedaży pożywienia dla psów. Z wypowiedzi sprzedawców oraz samych właścicieli psów wynika że produkt ten cieszy się tak ogromnym popytem ze względów na jego dostępność oraz łatwość zaserwowania psu. Również cena suchej karmy jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem – jest ona znacznie tańsza od naturalnego mięsa oraz warzyw. Jednak to nie wszystkie z zalet suchej karmy bowiem jej granulki wspomagają higienę jamy ustnej psa. Poprzez jej przeżuwanie pies automatycznie czyści sobie zęby. Oczywiście efekt ten może być wzmocniony za pomocą zwiększenia w karmie dawki polifosforanów.

Komentarze
0