dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Kupujemy psu zabawkę

Dodano: 19.01.2014 | Odsłon: 1394 |
Ocena:
3.1/5 (8 Głosów ocen)
Kupujemy psu zabawkę
Zabawka to nie tylko interesująca rzecz którą przez chwilę zajmie się nasz pies a my będziemy mogli w spokoju poczytać sobie gazetę - to również wspaniały i niedoceniany przez większość osób element edukacyjny. Zobacz najnowsze zabawki

Aby odpowiednio ukształtować rozwój psa już od pierwszych dni pobytu w naszym domu szczeniak powinien otrzymać od nas kilka niezbędnych akcesoriów które nie tylko pomogą mu w codziennym życiu ale również sprawią że jego rozwój będzie na odpowiednim poziomie. Zacznijmy jednak od początku – podstawową grupą zabawek są tak zwane sztuczne gryzaki których głównym zadaniem jest utrzymanie uzębienia naszego psa w najlepszej kondycji. Jak wiadomo zapewne wszystkim młode psy bardzo często nadgryzają meble oraz inne akcesoria wyposażenia naszego mieszkania – w ten sposób chcąc załagodzić drażniące je swędzenie dziąseł, które występuje najczęściej przy zmianie mlecznych zębów na stałe. Niestety podczas tych kilkunastu a nawet kilkudziesięciu dni na szwank narażone są nie tylko nasze drogocenne meble ale i również buty. Najprostszym i zapewne najtańszym wyjściem z takiej sytuacji jest po prostu kupienie zabawki dla psa w postaci gryzaka. 

Zabawki dla młodego psa - gryzaki

Te proste lecz jakże przydatne akcesoria wykonane są najczęściej z miękkiej i bardzo wytrzymałej gumy oraz kauczuku. Są one niesamowicie odporne na przegryzienie, jednak jak wypowiadają się nieliczni właściciele czworonogów są też i takie egzemplarze psów, które są w stanie „poradzić” sobie z każdą gumową zabawką w bardzo krótkim czasie. Gryzaki najczęściej przyjmują formę różnego rodzaju kostek, piłeczek, kaczuszek a nawet niewielkich jeżyków – oczywiście każdy z nich jest odpowiednio dopasowany do danej grupy psów tak więc możemy bez problemów kupić naszemu pieskowi piękną kaczuszkę w rozmiarze M,L oraz XL.

Edukacyjne zabawki dla psów w różnym wieku

Drugą grupą zabawek są akcesoria które doskonale wpływają na rozwój intelektualny psa. Osobą która jako jedna z pierwszych postanowiła stworzyć tego typu zabawki jest Pani Nina Ottosson – jej łamigłówki przeznaczone są dla psów w każdym wieku. Uwielbiają wszystkie psy niezależnie od ilorazu inteligencji jaki posiadają. Również właściciele czworonogów cenią sobie jej produkty za niezwykła prostotę oraz funkcjonalność. Każda zabawka dla psa posiada swój sprawdzony mechanizm który stymuluje umysł zwierzaka aby poprawnie wykonał daną czynność. Oczywiście każdy z produktów posiada kilka poziomów trudności, dzięki czemu każdą z zabawek możemy idealnie dostosować do wieku oraz inteligencji naszego psa. Wprawdzie nasze pupile kochają nasz dozgonnie i zrobią dla nas wszystko za darmo, jednak aby wzmocnić u  uczącego się czworonoga bodziec dobrze wykonanego zadania na zwycięzce zawsze czeka niewielka nagroda w postaci smakołyku który ukryty jest zawsze pod którąś z pokrywek. 

Poniżej prezentujemy zdjęcie na którym widać psa odnajdującego ukryty w zabawce smaczek.

edukacyjna zabawka dla psa


Zabawki dla psów poprawiające sprawność ruchową 

Jak zapewne wszyskim wiadomo psy uwielbiają się bawić nie tylko umysłowo ale także, a nawet przede wszystkim fizycznie. Jedną z najbardziej znanych i lubianych zabaw z psem jest frisbee. Ten niewielki przedmiot w kształcie odwróconego do góry nogami talerzyka doskonale nadaje się do rzucania psu na niewielkie odległości. Dzięki  tej czynności nasz pies bardzo szybko może nauczyć się komendy aport a poza tym w trakcie zabawy wspaniale stymulujemy jego rozwój ruchowy, bowiem oprócz szybkiej pogoni za  frisbee nasz pies może wyskakiwać w górę na wysokość nawet jednego metra. Niestety do tej zabawy powinniśmy uprzednio dobrze przygotować naszego pupila gdyż nieumiejętne rzucanie zabawką może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu naszego psa. Poniżej prezentujemy na zdjęciu psa który wręcz stosuje ekwilibrystyczne sztuczki by tylko pochwycić wysoko lecące frisbee. 

fresbe dla psa

Koszt takiej zabawki dla psa nie jest zbyt wygórowany a w miarę profesjonalnie wykonane frisbee możemy kupić w prawie każdym sklepie zoologicznym za kwotę około 45 PLN.

Poniższa galeria prezentuje najczęściej spotykane zabawki dla psów – gryzaki

Komentarze
0