dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

I love mój york!

Dodano: 03.02.2014 | Odsłon: 1994 |
Ocena:
3.6/5 (5 Głosów ocen)
I love mój york!
W Gdańsku w sobotę 8 października na pokazie mody i wyborach najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych yorków spotkali się miłośnicy tej rasy. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym na imprezie „I love mój york

W Gdańsku w sobotę 8 października na pokazie mody i wyborach najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych yorków spotkali się miłośnicy tej rasy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym na imprezie „I love mój york” największe zainteresowanie wzbudził konkurs na najmodniejszego czworonoga. Na wybiegu pojawiły się psy w różowych spódnicach z falbankami, w jeansach czy w kombinezonach moro, a nawet w czerwonym szlafroku.- Jestem zwolenniczką ubranek, które głównie chronią przed zimnem – mówi Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny, która była jurorem podczas imprezy. – Ubranka mogą być wesołe, kolorowe, ale bez przesady. Wybierając najlepiej ubranego psa, szukaliśmy złotego środka – dodała.

Wygrała Sisi, która prezentowała kombinezon w cętki. Jej właścicielka Aleksandra Wisińska jest projektantką psiej mody i fryzjerką czworonogów. Sama wymyśliła nagrodzony strój. - Zaczęłam projektować i szyć wdzianka dla psów, ponieważ w sklepach jest mały wybór – wyjaśnia Wisińska. Szyje też na zamówienie, a każda z kreacji, które wyszły spod jej ręki, jest niepowtarzalna. Stworzyła już m.in. suknię ślubną dla czworonoga,.- Projektując strój, zawsze kieruję się wygodą zwierzęcia. Nie zgodziłabym się na twarde, nieprzyjazne dla skóry tkaniny – mówi. Na ten sezon proponuje brązy i szarości, które powtarzają się zarówno w modzie dla pań, jak i dla ich czworonożnych podopiecznych.Po pokazie mody Agnieszka Kępka przybliżyła wszystkim sekrety rasy. – To, że yorkshire terriery są w trzeciej grupie FCI, świadczy o tym, że są to psy pracujące. Kiedyś za piękny włos, o który dziś tak dbamy, wyciągano je z nor, gdy polowały na gryzonie. Nie zapominajmy o tym, że mamy psa użytkowego, nie zakładajmy mu butów na wysokich obcasach czy rękawiczek – mówiła sędzia.

Rękawiczek ani szpilek nie miały czworonogi, które wzięły udział w konkursie „Mam talent”. Każdy pies zaprezentował jakąś sztuczkę. Oskarek przybił piątkę swojej pani Patrycji, a mała Lady skakała przez hula hop.Spośród wszystkich zwycięzców wybrano Miss i Mistera Yorków.

Podczas imprezy porad udzielał weterynarz. Ci, którzy marzą o czworonogu, mogli dowiedzieć się więcej o adopcji na stoisku gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk”.

Komentarze
0