dla pieska
dla pieska
Zaloguj się Załóż nowe konto
legowiska dla psów

Bieżnia dla psa

Dodano: 19.01.2014 | Odsłon: 2093 |
Ocena:
3.4/5 (9 Głosów ocen)
Bieżnia dla psa
Bieżnia dla psa to doskonały produkt dla wszystkich entuzjastów nowinek zoologicznych którym nie jest obojętne dobre samopoczucie ich pupila. Zobacz podstawowe zalety bieżni dla psów.

Coraz częstszym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest regularne korzystanie z bieżni. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby problem ten dotyczył ludzi jednak omawiany przypadek dotyczy zwierząt a szczególności psów i to bardzo otyłych psów. Oczywiście zaraz ktoś pewnie zwróci uwagę że bieżnia nie jest psu wcale potrzebna i dłuższy spacer powinien załatwić nasz problem, jednak co zrobić w sytuacji gdy nasz pupil ma słabą przemian materii a my nie zawsze mamy na to czasu? Bieżnia jest doskonałym sposobem by Twój czworonożny przyjaciel codziennie otrzymał dawkę ćwiczeń które poprawią jego kondycję fizyczną nie wychodząc wcale z domu. Do tego celu wykorzystywana jest najczęściej bieżnia sucha. 

Bieżnia sucha dla psa

Jej wygląd niewiele różni się od tej na której sami trenujemy. Ma ona jednak nieco dłuższy pas transmisyjny oraz po bokach posiada specjalne barierki dzięki którym pies przemieszcza się w jednym kierunku nie zbaczając z trasy. Z bieżni suchej najczęściej korzystają właściciele psów nadpobudliwych z tendencją do niszczenia i agresji oraz tych które mają sporą nawagę. Kolejną grupą zwolenników tej formy ruchowej są osoby biorące udział w wystawach psów rasowych które chcą w szybkim tempie poprawić sylwetkę oraz umięśnienie swojego psa.

Zalety bieżni suchej:

  • dzięki bieżni suchej możemy trenować swojego psa niezależnie od pogodymamy stałą kontrolę nad treningiem psa
  • możemy dostosować dystans, tempo oraz kąt nachylenia pod jakim nasz pies będzie pokonywał trasę
  • możemy również ustalić równomierny i regularny rytm dzięki czemu mięśnie psa pracują na najwyższych obrotach.

Bieżnia morka dla psa

Jej wygląd znacznie różni się od standardowej bieżni i bardziej przypomina ona potężne akwarium niż narzędzie do ćwiczeń psa. Jej zastosowanie również jest nieco odmienne bowiem najczęściej wykorzystuje się ją w rehabilitacji psa. Od dawna wiadomo że woda ma zbawienny wpływ na wszystkie urazy, dlatego ta forma ćwiczeń jest najlepsza i przepisywana przez lekarzy weterynarii psom po różnego zabiegach ortopedycznych (np. po amputacji głowy kości udowej) lub dysplazją.

Zakup bieżni z pewnością może wydawać się bardzo dużym wydatkiem jednak jeżeli podliczymy wszystkie koszty z wiązane z jego rehabilitacją oraz czas jaki musimy poświęcić na codzienne spacery kwota 3000 PLN wydaje się niezbyt wygórowaną. Osoby zainteresowane zakupem w/w sprzętu odsyłamy do profesjonalnych sklepów zoologicznych w których wykwalifikowana obsługa doradzi Wam jaki sprzęt będzie najlepszy dla psa.

Poniżej prezentujemy kilka bieżni dla psów (zarówno suchych jak i mokrych) które udało nam się znaleźć w sieci. Nam najbardziej przypadł do gustu model bardzo starej bieżni (zdjęcie nr 4) który udowadnia nam że o czworonoga dbano już kilkadziesiąt lat temu – i to jest piękne!

Komentarze
0